Zastanawiasz się nad leasingiem? Przeczytaj ten artykuł!

Leasing, co to jest?

Leasing jest to nowoczesne narzędzie przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby mieć comiesięczny koszt, a jednocześnie zoptymalizować koszty zakupu określonej rzeczy, która jest im potrzebna.
Ostatnimi czasy jest często wykorzystywany.
Warto nadmienić, że w krajach, które się rozwijają jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań finansowych.

Leasing, jakie są rodzaje?

Wyróżniamy trzy rodzaje leasingu.
Pierwszy jest leasing operacyjny, gdzie przedmiot jest własnością leasingodawcy, a przedsiębiorca może odliczyć od dochodu całość faktury.
Drugi typ to leasing operacyjny. w tym przypadku przedmiot jest własnością leasingbiorcy i tylko część odsetkowa jest uznawana jako koszt. Jednak w tym przypadku istnieje możliwość zastosowania stawek amortyzacyjnych na leasingowany środek trwały.
Trzeci przypadek to tak zwany leasing konsumencki, który pozwala klientom indywidualnym na cieszenie się nowymi przedmiotami.

Na co dostanę leasing?

W tej chwili leasing jest oferowany nie tylko na samochody jak powszechnie się go utożsamia.
W leasing możemy wziąć wszelkiego rodzaje komputery, telefony oraz inny sprzęt elektroniczny.
Często występują także sytuacje, w których przedsiębiorca bierze w leasing także meble lub sprzęt biurowy.

Kiedy warto go brać?

Leasing, jak każda inna forma pożyczki lub kredytu pomaga w rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Gdy przedsiębiorca podpisuje umowę leasingu zobowiązuje się do opłacania comiesięcznych rat.
Warto, aby zadbał o to, aby jako nowy środek trwały w firmie przedmiot na siebie zarobił.
Leasing jako narzędzie przydaje się najczęściej w rozwoju przedsiębiorstwa, ale także w sytuacji, gdy przedsiębiorca zapragnie posiadania jakiegokolwiek sprzętu.

Leasing czy warto?

Zdecydowanie tak! Jeżeli przedsiębiorca jest pewny swojej płynności finansowej i potrzebuje dodatkowego sprzętu, który przyczyni się do rozwoju jego frmy jest to jedno z najlepszych narzędzi.