Pożyczka pozabankowa – kiedy jest przydatna?

Pożyczki i kredyty zazwyczaj bierzemy w bankach. Te jednak nakładają na nas bardzo wiele różnych warunków by móc uzyskać pieniądze. Konieczne jest także spełnienie różnego rodzaju formalności. Co jeśli jednak nie możemy takiego kredytu bądź pożyczki uzyskać, czy jesteśmy skazani na obejście się smakiem? Otóż niekoniecznie. Sytuację uratuje pożyczka pozabankowa np. w Profi Credit, którą jest o wiele łatwiej uzyskać, a nierzadko jedyne formalności to okazanie dowodu osobistego i podpisanie umowy. Dowiedzmy się nieco więcej o szczegółach.

Procedura uzyskania kredytu w zwykłym banku wygląda mniej więcej w ten sposób: Najpierw klient składa wniosek, do którego już na początku musi dołączyć zaświadczenie o dochodach. Bez takiego zaświadczenia nie ma w ogóle co mówić o możliwości pożyczenia pieniędzy. Jeżeli zarobki są zbyt niskie, możemy mieć problem by uzyskać nawet kilkaset złotych kredytu. Pożyczka pozabankowa pozbawiona jest większości tych wad. Nie znaczy to jednak, że każda firma udzielająca takich pożyczek nie będzie od nas wymagała wykazania dochodów, jednak inaczej jak w przypadku banków, tutaj możemy znaleźć nawet takie firmy, które zadowolą się samym dowodem osobistym. Banki mają o wiele bardziej zawężone pole manewru, bo obowiązują ich zapisy prawa bankowego. Pożyczka pozabankowa będzie więc dobrym wyjściem dla studentów, bądź osób które niewiele zarabiają, albo też takich które pracują dorywczo i nie mają stałych dochodów.

Wracając do procedur bankowych. Kolejnym problemem, jaki może tutaj stanąć na naszej drodze, jest kwestia sprawdzania każdego klienta w rejestrach dłużników. Jeżeli w Krajowym Rejestrze Dłużników lub Biurze Informacji Kredytowej klient został ujęty, to jego szansa na otrzymanie kredytu w bankach jest bliska zeru. Pożyczka pozabankowa w wielu przypadkach nie przewiduje aż tak dokładnego sprawdzania informacji o dłużnikach, a nawet jeśli te są sprawdzane, wcale nie muszą oznaczać wykluczenia nas z możliwości wnioskowania o pożyczkę. Na pewno nikt nie odrzuci wniosku klienta, jeżeli w BIK bądź KRD będzie na pierwszym, najniższym poziomie.